• A
  • A
08.08.2009
Ayrıntı
Toplum Ümit

Doğum Sancısı – II

Şu söz, tam yüzyıl önce söylenmiştir:‘Ümitvar olunuz; Şu istikbal inkılabı (gelecek olayları) içinde,en yüksek gür seda İslâm’ın sedası olacaktır!.’ [1] Yani; Batı İslâm’a hamiledir. Sancıları sıklaşmıştır. Yaşanan gelişmeler, doğumun yaklaştığını haber vermektedir..
Hâlihazırda İslâm âlemi; izzet ve şeref içinde değil zillet ve mahkûmiyet içinde,diretilen hayatları yaşamaya zorlanmaktadır.

 

Hâkim olan hayat tarzı Müslümanların düsturları değil, gayrimüslim bir yaşantıdır. Müslümanların en güçlü olduğu dönemlerde bile, Ona direnmeyi başarmış bir Avrupa’nın, Müslümanların en zayıf ve aciz olduğu zamanımızda, yüz binlerce mühtedi (İslamiyet’i seçen bireyler) üretmesi, İslam dininin bir ‘kılıç dini’ olmadığını açıkça gösteriyor.

 

Yaşananlar Müslümanların değil İslâm’ın muzaffer olduğunu ispatlıyor. Hatta bilerek – bilmeyerek bir kısım safdil Müslümanlar, bu güzel gelişmelere perde bile oldukları halde, İslamiyet yayılmaya devam ediyor.

 

Ve Hz. Muhammed’in (s.a.v) haklılığı bir kez daha ortaya çıkıyor:
‘İslâm fıtrat dinidir, insanlık içindir.’ İşte şu mesaj bütün çağları içine alıyor..

Aykut Tanrıkulu

 

Dip Notlar:

[1]. Said Nursî / Tarihçe-i Hayat / syf: 120

 

 

Yorum yazabilirsiniz.

Yorumlarınız onaydan sonra yayınlanacak olup eposta adresiniz sitede görünmeyecektir. Lütfen hakaret içeren sözler yazmayınız.
0.007 sn.