• A
  • A
02.11.2009
Duygu

Minik Prensesler!..

Gözlerimin içine bakan küçüklerin hepsi minicik...

Bazıları başına örtü örtmüş ama saçları gözlerini kapatmış, bazıları pembecik eşarplar örtmüşler. Bugün Kur'an dersimizin ilk günü...

Dışardan baktığınızda birleşmiş devletler zannedersiniz. Renkler, diller farklı ama bir tek gerçeğin etrafında toplanmışız. Bazıları çok narin, çok ürkek görünüyorlar, daha 6- 7 yaşlarındalar.

Sınıfa geçiyoruz. Allahım ne kadar masumlar... Bana şu anı yaşattığın için ne kadar şükretsem azdır. Amerika'da Kur'an öğrenmeye gelmiş küçüklerle beni aynı sınıfta tutuyorsun.


İlk ders tanışıyoruz...

Haftalar geçtikçe birbirimize alışıyoruz. Hemde çok alışıyoruz. Beni gördüklerinde "Teacher! Teacher!" diye koşuyorlar, eteğime tutunuyorlar. Kucağıma almak istiyorum ama hangisini?


Bir sabah bir aile geliyor. "Biz dinimizi yaşamıyoruz açıkcası. Ama çocuğumuzun Amerika gibi bir yerde dinini öğrenerek büyümesini istiyoruz. Biz yaşamadığımız için de öğretemiyoruz. Kızımız size emanet." diyerek minik bir kız çocuğunu önüme bırakıyorlar. "Ben buranın gorevlisi değilim!" bile diyemiyorum.

Buz kesiliyorum! Yüreğim bunu kaldırmakta zorlanıyor.


Allahım! Bir 'küçük prenses' daha...

Elimi uzatıyorum.. Parmağımı tutuyor! Hani Efendimiz Medine'deyken küçük bir kız çocuğu elini tutmuş o bırakmadan bırakmamış ya, ne güzel bir örnektir...

Küçüğüm, sen bırakmadığın sürece ben de senin elini bırakmam. Bak, Efendimiz öyle yapmış. Efendimizi tanıyor musun?


Bu küçük prenseslerin hepsinin ayrı hikayeleri var. Hepsi küçücük yürekleriyle gözlerimin içine bakıyorlar. Ben ise şaşkınım. Resim yapıyoruz, resimlerle Kur'an harflerini çalışıyoruz. Bu benim için bile çok eğlenceli. Öğlen namazını bereber kılıyoruz. İşte bu biraz zor bir an oluyor benim için. Abdest alma serüvenini hiç anmıyorum...

Namazdan sonra oturup hikayecikler okuyoruz. Hepsi sessizce dinliyor.
Belki Efendimizin ismini ilk defa duyuyorlar, Onu ilk defa anıyorlar belki de.
O hayatımıza ismiyle bile girince herşey ne güzel oluyor.


‘Minik yürekler' de bunun farkında gibiler...

 

 

Yorum yazabilirsiniz.

Yorumlarınız onaydan sonra yayınlanacak olup eposta adresiniz sitede görünmeyecektir. Lütfen hakaret içeren sözler yazmayınız.
0.007 sn.